top of page

Elektronik Dergi

ELEKTRONİK DERGİ

Klasik medya, sizi yanıltmak için hazırlanmış sahte bilgilerle doludur.

Sizi yanıltmak, büyük sermaye için çok karlı bir iştir.

Hiç bir medya kurumu gerçekte kar etmez. Peki, zarar eden bu kurumları kim ve neden fonluyor?

Kendi fonlamadığınız hiç bir medya size çalışmaz!

Medya kartelleri, ünlü ekonomistler, sizin için mi çalışıyorlar?

Türkiye'de, ekonomik çalkantılar ve de global piyasalardaki hareketlerin, doğru ve objektif açıklandığı yayınlar konusunda ciddi bir eksiklik vardır. Ücretsiz yayınların fonlandığı kaynaklar, kitleleri yanıltırlarken; bu konuda profesyonel çalışma yapanların azlığı da önemli bir sorundur.

Bilgiye ücret ödemek ise, Türkiye'de pek alışılageldik bir durum değildir. Maalesef, halkımızda, bilgi kaynaklarının ücretsiz olacağı ve bu kaynakların güvenilir olacağı gibi bir yanılgı vardır. Halbuki, piyasada geniş kitlelere hitap eden yayınlar, eğer ücret almıyorlarsa, bir yerlerden fonlanıyorlar demektir. Ve fonlanan yayınlar, çoğunlukla, parasal kaynaklarının direktiflerine göre yayın yapmaktalardır.

Ülkemizde ve Dünya'da bilgi kirliliği had safhadadır. Ne doğru, ne yanlış, çok karışmış durumdadır. Kalabalıkları yanıltmak ise, büyük sermaye için oldukça karlı bir iş koludur. Çünkü, piyasa yapıcılar, yanılan kitlelerin sırtından para kazanmaktadırlar.

Sınırsız ama kirli bilginin, kitlelere inanılmaz hız ve bütçelerle aktarıldığı bir dönemde, doğru bilgiye erişmek istiyorsanız, o bilgiyi kendi fonladığınız kaynaklardan elde etmeniz gerekir. Diğer türlü, sizi eninde sonunda yanıltacaklardır. Ve yanılmanın bedeli, bilgiye ödediğiniz ücretten daima çok fazla olacaktır.

 

İktisat, ülkemizde hiç önem verilmeyen, ancak esasında, gelişmenin temeli olan bir bilim dalıdır. Gelişmiş ülkelerin tamamında, kaliteli iktisatçılar sistemi yönetirler. Ülkemizde ise, sürekli bir iktisadi kaos yaşanmaktadır ki, maalesef ülke iktisatçılarının bilgi seviyeleri de oldukça düşüktür. Akademideki kaliteli iktisatçılar ise, genellikle ülkeyi terketmektedirler.

Varlıklarınız, işinizi şansa bırakacak kadar değersiz mi? Doğru bilgi, varlık yönetiminizde harikalar yaratabilir. Daha ötesi, Türkiye'de ciddi zararlar etmek artık çok kolaydır.

İktisadi analiz konusunda Türkiye'de büyük bir açık olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda, iktisadi analizlerin herkese erişilebilir olması gerektiğini düşünüyoruz. Elbette, bunun ücretsiz olması mümkün değildir. Fakat, ELEKTRONİK DERGİ ürünümüzün fiyatını oldukça uygun tutarak, herkesin erişebileceği bir yayın olarak tasarladık.

Döviz Kurları, Altın, Faizler, Ekonomik Trendler, Emlak Piyasası, Siyaset...vb her türlü iktisadi ve iktisatı etkileyebilecek konularda çalışmalar yapıyoruz. ELEKTRONİK DERGİ ürünümüzün size faydalı olacağından emin olabilirsiniz.

Elektronik Dergi abonelerimize tüm yayın geçmişimiz de açılmaktadır. Dün ne dedik, ne oldu? Hepsi, incelemeniz için arşivimizde saklanmaktadır. Arşivlerimizi ortadan kaldırmıyoruz.

Basit bir emlak alım kararında bile, ekonomide ne olacağı, sağlayacağınız getirileri önemli ölçüde etkileyecektir. Zamanlama çok önemlidir. Herkesin iktisadi bilgiye ihtiyacı vardır.

ELEKTRONİK DERGİ abonelik paketleri için, aşağıdaki linkten abonelik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

bottom of page